Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно


Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47


Здоров’я – це ще не все,
але все інше без нього – ніщо!
17.06.2011

Це слова мудрого грецького філософа Сократа. Адже що може бути більш цінним для людини, ніж її здоров’я? Здоров’я – це найдорожчий скарб для кожної людини. Тільки здорова людина може по справжньому відчувати радість життя, працювати високопродуктивно, з насолодою, примножувати наш і свій добробут. 19 червня – професійне свято людей у білих халатах, яке відзначається громадськістю з особливою шаною, бо немає гуманнішого, благороднішого обов’язку, ніж боротьба за найцінніше багатство кожної людини – життя та здоров’я.

Цей День є справжнім всенародним святом, адже кожна людина, піклуючись про своє здоров’я, пов’язана з медиками від самого народження і завдячує своїм здоров’ям та життям.

Професія медичного працівника – це вірність клятві Гіппократа та щоденна подвижницька праця, яка вимагає постійного людського напруження. Покликання, обов’язок і терпимість притаманні сьогоднішнім медикам.
Щоб зцілювати людей, замало високої професійності, вмілих рук та розуму, головне – мати щире і чуйне серце, що притаманне більшості наших медиків. Сенс їхньої нелегкої праці – життя людини.
Медичні працівники часто відмовляються від своїх власних планів і святкувань, страждають їхні сім’ї, бо найголовнішим лікар визнає допомогу іншій, зовсім незнайомій людині – у важку хвилину подати блаженну надію, а нерідко через неможливе врятувати життя. І якщо для інших професій – це геройський вчинок, то для нас – звична буденність.
Проте позиція визнання здоров’я, як національного пріоритету держави, на жаль не завжди знаходить розуміння і підтримку. Система медичного забезпечення населення ще не являється досконалою і потребує термінового реформування.
На підставі обласного плану реформування медичної галузі розроблено план реорганізації лікувальних закладів району. При формуванні даного плану брали до уваги, щоб кожен населений пункт був забезпечений якісною, доступною медичною допомогою. При чому питання закриття фельдшерських пунктів, інших сільських медичних закладів крім їх реорганізації на порядок денний не ставилось. Проведена оптимізація числа стаціонарних ліжок ЦРЛ, реорганізація 2-х дільничних лікарень (с.Купіль, Наркевичі) в однойменні лікарські амбулаторії з денним стаціонаром. Проте реорганізацію фельдшерських пунктів у пункти прийому хворих в населених пунктах з числом жителів до 300, як це проведено у багатьох районах області, нами не планувалось. Адже люди не винні, що живуть в таких малочислених селах. Що вони менше хворіють, чи хворіють по графіку? Звичайно, ні. Тому в кожному населеному пункті незалежно від числа жителів фельдшерський пункт буде існувати. Звичайно, навантаження на фельдшера у порівнянні з іншими селами менша. Тому ми, принаймі, будемо реєструвати з часом 0,5 ст. фельдшера, куди будемо запрошувати фельдшерів пенсійного віку, але село без медичного працівника не залишимо.
Про реформування медичної галузі, покращення її фінансування ведуться роками тільки розмови. Стаття 49 Конституції України про безоплатність лікування носить лише декларативний характер, бо не підкріплена коштами. Нами підраховано, що тільки в нашому районі на безкоштовне лікування стаціонарних хворих і пільгової категорії населення необхідно в десятки разів більше коштів, ніж їх виділяється на цю мету в хворих. Але вина в цьому, звичайно, не медиків. Ми знаємо, як лікувати і чим лікувати, тому що регулярно підвищуємо свою кваліфікацію в інститутах післядипломної освіти і знову, на жаль, за рахунок власних коштів, бо у більшості випадків навчання здійснюється на госпрозрахунковій основі.
Однак, незважаючи на труднощі сьогодення, медичні працівники району зберегли стабільне функціонування галузі, необхідні обсяги та якість медичної допомоги.
Проте нас, медиків, турбує те, що населення нашого району часто недбало відноситься до свого здоров’я, займається самолікуванням, не проходить щорічний медичний огляд і, як наслідок, дуже часто виявляються захворювання вже в термінальних стадіях, що потребує тривалого, іноді безрезультатного лікування, причому у більшості випадків за рахунок власного сімейного бюджету.
Тому не випадково, що як в Україні в цілому, так і в нашому районі склалась незадовільна медико-демографічна ситуація і вплив медицини на неї мінімальний. Низька народжуваність, висока загальна смертність, постійно від’ємний приріст населення, а середня тривалість життя людини набагато нижча, ніж у багатьох країнах світу.
Несприятливі демографічні дані потребують надзвичайної уваги з боку держави для покращення соціального добробуту населення, впровадження нових технологій, медичної діагностики та лікувальної апаратури.
Серед існуючих проблем в медицині – проблема медикаментозного лікування хворих знаходиться чи не на першому місці. Правда, на сьогодні у нас зникла проблема із забезпеченням інсуліном хворих цукровим діабетом, лікування хворих туберкульозом, в деякій мірі онкологічних, психоневрологічних хворих, учасників бойових дій. А іншим, на превеликий жаль, допомогти важко.
А тому з метою здешевлення лікування хворих вже чотирнадцятий рік функціонує бюджетне аптечне відділення, яке безкоштовно відпускає медикаменти для стаціонарного лікування хворих і амбулаторно – пільговиків за цінами їх придбання без торгових націнок, що дає значний економічний ефект.
Цілком зрозуміло, що без належної сучасної матеріальної бази лікувальних закладів якісно надавати медичну допомогу населенню неможливо. А тому завдяки тісній співпраці райлікарні з органами влади вдається значно покращувати матеріально-технічну базу відділень ЦРЛ, дільничних лікарень, лікарських амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів.
На сьогодні вже реконструйовано та капітально відремонтовано за останніх чотирнадцять років шістнадцять відділень та три допоміжних структурних підрозділів центральної районної лікарні, відкрито в 2009 році Соломнянську дільничну лікарню. На черзі проведення подібних ремонтів в хірургічному та терапевтичному відділеннях, придбання нової та оновлення старої медичної апаратури як за рахунок коштів місцевого бюджету, так і за рахунок гуманітарної допомоги.
З серпня 2010 р. відновлені роботи по будівництві центральної районної поліклініки на 380 відвідувань в зміну, освоєно майже 7 млн.грн. В цьому велика заслуга нашого губернатора В.С.Ядухи і, звичайно, нашого голови райдержадміністрації Добжанського І.М. Об’єкт будувався майже 20-ть років, а останніх 8 років будівництво взагалі було зупинено. Для завершення будівництва потрібно ще біля 6 млн.грн.. Уже в цьому році виділено 4 млн. 113 тис.грн., які успішно освоюються. Є надія, що будівництво райполіклініки буде завершено до кінця року.
За рахунок коштів районного бюджету в свій час придбана лапараскопічна стійка, підготовлені для роботи на ній лікарі-хірурги, які успішно проводять малоінвазивні оперативні втручання. Такі ж лапароскопічні оперативні втручання найближчим часом будуть запроваджені в травматологічному відділенні, для чого вже закуплено набор артроскопічних інструментів. На часі в цьому ж відділенні запровадження ендопротезування кульшових суглобів.
Нині в районі функціонує 305 ліжок, з них 285 у ЦРЛ, куди входить 14 стаціонарних відділень, лікарняна аптека, дитяча консультація, відділення швидкої медичної допомоги, центральна районна поліклініка. В районі функціонують пункти швидкої медичної допомоги при Війтовецькій лікарській амбулаторії та Наркевицькій дільничній лікарні.
Приємно відзначити, що медичні працівники району, навіть в нелегких умовах сьогодення, намагаються не знижувати обсягів і якості медичної допомоги, розробляють нові ефективні засоби лікування і займаються профілактикою захворювань.
Завдяки медичним працівникам району вдалося зберегти охорону здоров’я як галузь. І в цьому заслуга кожного лікаря, медичної сестри, санітарки. Тому, що без кваліфікованих фахівців своєї справи, без відданих медицині людей, вирішити завдання збереження і зміцнення здоров’я населення району неможливо.
Як головний лікар, я горджусь Вами, радий за Вас і Ваші успіхи, хочу відверто сказати, що мені з Вами легко та приємно працювати.
Сьогодні на варті охорони здоров’я населення району працює 833 медичних працівників (135 лікарів, 2 провізора, 368 середніх медпрацівників, 328 молодшого медичного, технічного та іншого персоналу).
Серед лікарів – 14 з вищою кваліфікаційною категорією, 60 – з І категорією, 25 – з ІІ категорією, а з числа середнього медперсоналу – 33 з вищою категорією, 165 – з І категорією та 106 з ІІ категорією. Переважна більшість з них докладає максимум зусиль і знань в роботі, готові прийти в будь-який час і надати кваліфіковану медичну допомогу. Вони не схибили на важкому і тернистому шляху, не зрадили клятві Гіпократа, залишились вірними справі, котрій присвятили все своє життя.
Це лікарі і провізори: О.С.Бойчук, Л.Г.Карпюк, Т.В.Ніщун, В.В.Баландюк, В.М.Гальчун, Н.Р.Кочкодан, М.І.Чорна, С.Б.Дорош, Д.Д.Береговий, Т.Г.Закордонець, В.С.Іванюк, А.М.Повар, П.В.Муравський, М.В.Гладишко, В.В.Білобровко, А.В.Яремішин, П.М.Брунарський, О.А.Осадча, Г.В.Черняк, В.М.Гедзюк, П.С.Штогрин, Л.М.Нахимчук, А.М.Карчевська, О.П.Ліщук;
фельдшери та акушерки: В.І.Михайлишина, М.А.Бортнік, А.П.Заворотна, М.Ф.Лебедєва, В.Д.Горобець, Г.В.Ващук, Л.С.Буряк, Т.М.Лазарєва, А.В.Купчак, В.В.Веретюк;
медичні сестри та лаборанти: А.М.Навроцька, С.С.Барановська, Н.Д.Пилипівська, Т.Ф.Мельник, В.Г. Маліцька, І.Я.Суль, В.О.Стороженко, Т.А.Мокрій, О.Л.Садовська, Т.П.Скоробогата, О.О.Романова, Т.П.Мельник, Л.В.Ніжнік, Л.В.Козак, Н.М.Чеповська, А.В.Карська, І.А.Демихіна, Н.В.Ревуцька, Р.В.Бурова, К.О.Ткачук, С.В. Олійник;
молодші сестри по догляду за хворими та інший персонал: Н.І.Гримайло, О.Ю.Рокуш, М.М.Пуковська, Т.Г.Скрипка, М.О.Бойко, Є.П.Черній, М.І.Салях, С.О.Сенген, Л.І.Гаріян, В.Ф.Заболотна, Г.П.Фурса, О.І.Пелих.
Зі словами щирої вдячності звертаємось сьогодні до наших дорогих ветеранів-медиків, які свої знання, багатий життєвий та професійний досвід, теплоту свого серця передали нашому молодому поколінню.
Велика Вам вдячність за Вашу людяність, душевність та співпереживання.
Дякуємо районній владі, особисто Ігорю Миколайовичу та Леоніду Івановичу, які вважають одним із головних своїх завдань підтримку галузі охорони здоров’я, підвищення соціального статусу медичного працівника. Переконаний, що ми зуміємо піднести цю життєво важливу роботу на якісно новий рівень, виправдати всі наші надії та сподівання.
Шановні лікарі, медсестри, санітарки та ветерани медичної служби району!
Від усього серця ще раз вітаю Вас з професійним святом, бажаю міцного здоров’я, успіхів, наснаги, достатку та доброго настрою.
Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю! Доземний уклін Вам за щоденну сумлінну працю, за врятовані життя, мужність і терпіння, відданість вашій професії!
Зі святом Вас! Щастя Вам і добра!

     Головний лікар району кандидат медичних наук, Заслужений лікар України,
     кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня Д.Береговий
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
7 Континент


7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5