Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно


Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47

Служба цивільного захисту в Волочиському районі повідомляє

Небезпека на даху – бурульки!
4.02.2012

Нинішня зима мінлива — сильні морози чергуються з нетривалою відлигою. Такі температурні перепади — найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок. Танучи, крижані бурульки можуть ламатися та падати. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Найпростіший спосіб справитися з бурульками – збити їх.

Але необхідно враховувати, що покрівлі часто бувають складної конфігурації, з крутими схилами. Тому, дотримуючись техніки безпеки, проводити роботи по прибиранню снігу, льоду з дахів будівель повинні люди із спеціальною підготовкою. Щоб уникнути нещасних випадків, всі власники і балансоутримувачі будівель зобов'язані вжити всіх заходів, передбаченим законом, для запобігання нещасних випадків.

Крім того, мешканцям багатоквартирних будинків необхідно звернути увагу на свої лоджії і балкони, де лежить сніг і лід, які можуть створювати небезпеку падіння і травмування громадян.
Тому Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області звертається до всіх мешканців міста та району із закликом бути обережними. А щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності — самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області


МНС встановив мобільний пункт обігріву
27.01.2012

За повідомленнями Українського гідрометцентру, на більшій частині території України з 26-27 січня очікується пониження температури повітря до -25°С, яке утримається до початку лютого. У зв’язку з цим вже відсьогодні у Волочиську на території стадіону діє цілодобовий, мобільний пункт (намет) обігріву, встановлений Волочиським РВ ГУ МНС.
У пункті, облаштованому обігрівачем, ліжками — надаватиметься допомога малозахищеним верствам населення з метою попередження випадків переохолодження громадян.

Крім того, люди забезпечуватимуться харчами. У раціон включено гарячий чай, цукор, бутерброди тощо.
У пунктах обігріву буде цілодобове позмінне чергування особового складу МНС України.


ЗВЕРНЕННЯ
начальника Управління МНС України
в Хмельницькій області до населення

18.01.2012

У зв’язку з національною традицією святкування 19 січня Хрещення Господнього, що передбачає масовий рух людей поблизу води, загроза загибелі людей зростає. Тому МНС звертається до всіх громадян із застереженням бути вкрай обережними при перебуванні поблизу водних об’єктів під час святкування. Не виходьте без потреби на лід, утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце, заходьте у воду тільки в спеціально обладнаних для цього місцях, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтесь що лід, на який ви виходите, достатньої міцності, адже нестійкі морози першої половини зими не сприяли становленню надійного льодового покриву.

Також слід вибирати спеціально обладнані для цього місця, де організоване відповідне чергування рятувальників та медиків. В свою чергу, Управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області на період масових заходів забезпечить чергування рятувальників із спеціальним обладнанням поблизу місць масового купання в ополонках.

 

Анатолій Манільчук,
начальник Управління МНС уХмельницькійобласті


Експрес-інформація
«Про безпечне проведення Новорічних та Різдвяних свят»
29.12.2011

Початок зими для пожежних завжди гаряча пора. В цей період частішають випадки загибелі людей та травмування людей на пожежах.
Нерідко причиною такого невтішного становища стає порушення вимог правил пожежної безпеки при проведені Новорічних свят. Аби не зіпсувати собі свято, дотримуйтесь елементарних вимог правил пожежної безпеки:

• Встановлюйте ялинку на надійній, стійкій підставці, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню. Не ставте її в проходах та біля виходу з помешкання, освітлюйте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення.
• Не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте малюків одних в зачинених приміщеннях.
• З метою попередження травм і нещасних випадків просимо бути особливо обережними під час користування свічками, бенгальськими вогнями, різноманітними піротехнічними виробами.
• Ні в якому разі не гасіть світло під час розваг та ігор!
Пам’ятайте, приміщення, де встановлена ялинка, повинні обладнуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасник, пісок, протипожежна кошма), а виходи та проходи удержуватися вільними.

Перед Новорічними святами в магазинах та на ринках з’явилась велика кількість різноманітних піротехнічних виробів, які так привертають до себе увагу покупців. Купуючи піротехнічні вироби слід пам’ятати про небезпеку, яку вони несуть, особливо не сертифікованого виробництва. Неправильне та невміле використання цих виробів нерідко призводить до пожеж, каліцтв та навіть загибелі людей, адже петарда в руках дитини – загроза для її життя та життя оточуючих.

Уже зараз на ринках можна побачити у продажу піротехнічні вироби. Багато з тих, хто купує цей товар, найчастіше не підозрює про те, яка небезпека таїться за яскравою етикеткою, адже феєрверки є вогне- і вибухонебезпечними виробами, вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними. Необхідно відмітити, що піротехніка не завжди буває якісною та відповідає відповідним вимогам, передусім, це стосується продукції китайського виробництва. При купівлі піротехнічного виробу необхідно звернути увагу на упакування, яке не повинно мати жодних ушкоджень, також потрібно перевірити термін придатності виробу, наявність інструкції щодо застосування українською чи російською мовами. Також повинні бути зазначені способи безпечного поводження і застосування, вікові вимоги тощо, адже не слід довіряти дитині самій пускати в хід піротехнічний виріб. Роблячи покупку, ви можете вимагати від продавця документи, що підтверджують якість піротехнічних виробів: сертифікат якості, докладна інструкція із застосування. Найулюбленішими новорічними феєрверками є хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки, і багато-чого іншого. Ось деякі правила поводження із найбільш розповсюдженими з них.

Хлопавки. Це одна із улюблених і безпечних новорічних забав. Проте, варто пам`ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум`я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна підривати хлопавки тільки в присутності дорослих.
Петарди. Основні правила безпеки при їхньому використанні: забороняється їхнє носіння в кишенях і без упакування, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу, необхідно відкидати їх від себе на відстань 5-6 метрів. Піротехнічний виріб, безпосередньо ручного запуску, повинен мати сповільнювач, що забезпечує безпеку запуску і час, за який необхідно встигнути залишити небезпечну зону.
Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих вентильованих приміщеннях або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам`ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров`ю. Пам`ятаючи про ці правила, ви зможете уникнути неприємностей під час святкових днів.

Та як же Новорічні свята без феєрверків, де придбати якісні, а основне безпечні новорічні вогні та піротехнічні вироби?
Для цього в місті працює кілька спеціалізованих магазинів, в яких Вам не тільки продадуть сертифікований та безпечний продукт, але й нададуть вичерпну інформацію про застосування того чи іншого виробу. Ці магазини мають ліцензії на продаж, обладнані за всіма вимогами протипожежних правил, персонал пройшов спеціальне навчання.

Шановні громадяни! Волочиський РВ Управління МНС України в Хмельницькій області звертається до вас з суворим застереженням: щоб свято було радісним і веселим, дотримуйтесь встановлених елементарних вимог пожежної безпеки під час проведення новорічних свят! З метою попередження травм і нещасних випадків просимо бути особливо обережними під час користування свічками, бенгальськими вогнями, різноманітними піротехнічними виробами! Не дозволяйте дітям використовувати піротехнічні вироби без нагляду дорослих! Бережіть своє життя та життя близьких! Лише спільними зусиллями ми можемо відвернути біду!


День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14.12.2011

14 грудня ми відзначаємо сумну дату в новітній українській історії – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
26 квітня 1986 року на ЧАЕС сталася найбільша в історії атомної енергії аварія, яка від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок АЕС, і радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусію, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію й інші країни. З району Чорнобиля евакуйовані 175 тис. населення; кілька тижнів пізніше евакуйовані діти шкільного віку з Києва й інших населених пунктів. Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви. Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі. Будівництво ЧАЕС почалось у січні 1970 року. На той час у місті функціонували судноремонтний, чавунно-ливарний заводи, цегельня, фабрика народних промислів, річковий порт, широка мережа культурно-освітніх закладів, медичне училище. Але на сьогодні – багато дерев’яних будівель, цілі вулиці і квартали міста знесені.

Ще й досі ми не можемо сповна оцінити і осмислити наслідки фатального вибуху. Чорнобиль для нас – це 3,3 млн. чоловік, серед них понад 1 млн. дітей, постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це понад 54 тис. кв. км території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. Більше 350 тис. людей брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, серед них більше 20 тисяч працівників військ цивільної оборони та 6217 вогнеборців, більше тисячі з яких вже немає серед нас. Небезпечного впливу аварії зазнають або ще будуть зазнавати близько 35 млн. чоловік.
Через двадцять п’ять років після найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, ми, українці, досі достатньо не володіємо справжніми її причинами і масштабами. Командно-адміністративна система Радянського Союзу заборонила говорити й писати про Чорнобиль. Інформація про катастрофу, всупереч національним інтересам, була втаємничена, прихована від громадськості. І навіть за збігом 25-ти років і в самій Україні, і за її межами багато людей не розуміють як причин аварії, так і реальних її наслідків. Отже, ми не знаємо правдивої історії аварії, і значить не можемо правильно формувати її майбутнє.
Для України Чорнобиль порівнювальний з наслідками війни. Крім людських життів і матеріальних збитків, що притаманне для втрат війни, Україна втратила величезну територію, яка дорівнює цілій європейській державі – скажімо, такій, як Данія чи Голландія. Хіба можна заплющити очі на те, що за 14 років (з 1987-го по 2000-й) померло близько 500 тисяч «чорнобильців», з кожним роком кількість жертв невпинно зростає. Адже пішло з життя ціле велике місто! І середній вік тих, хто помер, - 45-50 років!
З 2000 року смертність «ліквідаторів» зросла порівняно з першим роком після аварії у 12 разів! А захворюваність дітей, а їхні вроджені патології, а проблеми молодих жінок, які позбавлені можливості виносити здорову дитину!.. Рак молочної залози впевнено лідирує у списку онкологічних захворювань в Україні: 53 випадки на 100 тисяч населення. Але лякає не це, а те, що від раку в нас щороку помирають 8-9 тисяч жінок. І що найважливіше – помирають зовсім не старі представниці прекрасної статі!
На сьогоднішній день у Хмельницькій області нараховується більше 5000 безпосередніх учасників ліквідації, які мають першу, другу та третю категорії. Тоді як усіх постраждалих внаслідок вибуху – близько п’ятнадцяти тисяч. Через атомне пекло, ризикуючи своїм життям і здоров`ям, пройшли сотні тисяч ліквідаторів. Хмельниччина відрядила багато своїх фахівців: міліціонерів, пожежних, будівельників, медичних працівників – на боротьбу з невідомою та неконтрольованою стихією. У період з 1986 по 1989 рік у роботі з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь 132 працівники пожежної охорони області. Вже 9 травня 1986 року за сигналом «Тривога» зону аварії була зібрана і відправлена перша група чисельністю 60 чоловік на 10 пожежних автомобілях. Вона працювала там до 24 травня. 8 відділень подільських пожежних увійшло до складу зведеного загону пожежної охорони Житомирської області. Два відділення з Шепетівки та Кам’янець-Подільського несли чергування в Чорнобильській ВПЧ.
Командир групи майор вн. служби А. Швець брав участь у відкачуванні “важкої” води з-під реактора. В ніч з 23 на 24 травня 5 відділень взяли участь у гасінні пожежі на 3-му блоці ЧАЕС.
Під час виконання робіт із ліквідації наслідків аварії, дезактивації території, гасіння пожеж, 19 пожежників отримали дозу опромінення до 25 бер, 2 чоловіки отримали дозу опромінення понад 25 бер. 21 пожежнику було присвоєно ІІ категорію ліквідатора наслідків аварії, 9 пожежникам присвоєно ІІІ категорію.
За зразкове виконання та сумлінне служіння Батьківщині працівники пожежної охорони області неодноразово нагороджувались урядовими відзнаками, грамотами МВС СРСР, МВС УРСР, УМВС Київської та Хмельницької областей, три працівники були удостоєні медалі “За відвагу на пожежі”.
У червні 1986 року протипожежну службу в зоні ЧАЕС очолював генерал-майор внутрішньої служби Пилип Десятников. Протягом кількох тижнів на території атомної станції було організовано цілодобове чергування, розвідані й розроблені схеми всіх важкодоступних місць на випадок пожежі. Продовжувалася дезактивація території й приміщень станції. За самовіддану службу П. Десятникова нагороджено орденом Леніна, а також трьома орденами «За заслуги».
Сьогодні виповнюється 25 років від моменту здачі в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів на аварійному реакторі. Зведення бетонного могильника почалося одразу після аварії і тривало трохи більше півроку. Учасникам тих трагічних подій удалося зробити неможливе – в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження. Щодня на будівництві працювали до 11 тисяч робітників, інженерів, військовослужбовців... За добу заливали до шести тисяч кубометрів бетону – темпи небачені. Бетонно-металева громада «Укриття» – унікальніше інженерно-технічне спорудження з розмірами по довжині, висоті і ширині 160х200х70 метрів. У розробці його проекту взяли участь більш 30 науково-дослідних інститутів, які запропонували близько 20 конструктивних рішень. Було покладено 450 тисяч кубометрів бетону, прийнято близько 1 млн. 200 тисяч кубометрів щебеню і піску, змонтовано близько 7000 тонн металоконструкцій. Та яких! За допомогою унікальних кранів «Демаг» здійснювався монтаж укрупнених блоків металоконструкцій вагою 160 – 180 тонн. І це на 63-метровій висоті! Завершення будівництва об`єкту «Укриття» стало найважливішим і переломним етапом у битві за життя мільйонів людей на планеті. Тому 25-та річниця будівництва об’єкту «Укриття» відзначається особливо. Цей день в нашій державі названий Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідний указ 10-го листопада 2006 року підписав Президент України Віктор Ющенко. Він установлений із метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків катастрофи. Завершення будівництва саркофагу в листопаді 1986 увінчало перший етап відновлення ЧАЕС, після чого знов запустили 1-й та 2-й реактори. Ціле покоління вже виросло з тієї пори. Сьогодні ми зі страхом згадуємо ті дні, що стали символом трагедії, мужності і самовідданості.
Та намагання повністю ізолювати вогнище витоку радіації не вдалося. Саркофаг є постійним джерелом небезпеки. Зона відчуження є вільною від населення територією. Проїзд туди можливий лише за спеціальними перепустками. В зоні знаходиться понад 800 радіаційно небезпечних об’єктів, а саме: сховищ радіоактивних відходів, поховання забрудненого майна евакуйованих жителів, техніка, яка використовувалась на першому етапі ліквідаційних робіт, знесенні населенні пункти.
Об’єкт «Укриття» повинен гарантувати безпеку зруйнованого енергоблоку упродовж щонайменше 100 років. І що найважливіше – має бути створено умови для демонтажу будівельних конструкцій та вилучення радіоактивних відходів з-під укриття. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб перетворити саму станцію на екологічно безпечний об’єкт. Слід усвідомити, що подальше зволікання зі спільними ефективними діями у цій сфері може коштувати всьому континенту надто дорого.
Нині, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Схиляємо як перед тими, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі, так і перед тими, хто засвідчував на своїх обличчях і транспарантах радість, кидаючись назустріч смерті. Бо всі вони, і ті, і ті, справді виконали свій обов'язок, а не завдання уряду. Свій найвищий синівський обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів - сусідніх і не сусідніх. Ми всі, які живуть нині, їм безмежно вдячні.
Низький уклін усім тим, хто ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській атомній станції та будував об’єкт „Укриття”!

Начальник Волочиського РВ УМНС України в Хмельницькій області
підполковник служби цивільного захисту Гайдамащук В.В.Експрес інформація
29.11.2011

Щорічно до лікувальних закладів України надходять постраждалі з різними стадіями обмороження.
За спостереженнями медиків кількість таких хворих збільшується одразу у декілька разів у періоди різких похолодань.

Щоб уникнути переохолодження й обмороження, фахівці рекомендують більше про це дізнатися та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Що таке обмороження
Обмороження – це пошкодження будь-якої частини тіла (включно до відмирання тканин), яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче – 100С-200С. При довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря нище нуля. Статистика свідчить про те, що навіть усі важкі обмороження з ампутацією кінцівок виникають, коли людина перебуває у стані важкого алкогольного сп’яніння.

Профілактика переохолодження та обмороження
Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду; носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. Особливу увагу до взуття необхідно приділяти особам, в яких сильно пітніють ноги. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе „прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Використовуйте допомогу друзів. Слідкуйте за обличчям друзів, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору, а друзі повинні слідкувати за станом вашого обличчя. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень. Не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони розпухнуть і ви не в змозі будете знов взутися. Необхідно найшвидше потрапити до теплого приміщення. Якщо замерзли руки – спробуйте відігріти їх під пахвою.
Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки. Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження. Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля. Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає. Не мочіть шкіру – вода проводить тепло швидше ніж повітря. Не виходьте на мороз із вологим волоссям. Вологий одяг і взуття (наприклад, людина впала у воду) необхідно зняти, витерти людину, при можливості переодягнути її в сухий одяг та якнайшвидше доставити до теплого приміщення. У лісі необхідно розпалити багаття, роздягнутися і висушити одяг. Під час сушіння одягу енергійно робіть фізичні вправи та обігрівайтесь біля вогню. Доцільно взяти з собою на довготривалу прогулянку змінні шкарпетки, рукавички та термос із гарячим чаєм. Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія. Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальних відчуттів, то у великий мороз не виходьте з приміщення без потреби!

Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області30 травня 2011 року

Відпочинак на воді
ВОЛОЧИСЬКИЙ РВ ГУ МНС В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

За вікном літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки. Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Як уникнути трагедії на воді.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.


Не заходльте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана;
до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку. Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Начальник Волочиського РВ ГУ МНС
підполковник служби Ц.З.  В.В.Гайдамащук

 

Порядок утилізації енергозберігаючих (ртутних) ламп та ламп денного освітлення
21.03.2011
Останнім часом у зв’язку із запровадженням енергозберігаючих технологій та широким застосуванням електроламп, що містять ртуть, в нашій державі гостро постало питання щодо їх безпечної утилізації.
Так, за даними отриманими вченими німецького інституту Fraunhofer Wilhelm Klauditz, у випадку розбиття ці лампи виділяють приблизно 7 мікрограм ртуті на кубічний метр повітря, в той час коли допустимий поріг – 0,35 мікрограм.
У країнах Євросоюзу відпрацьовані ртутні лампи безоплатно приймаються на переробку підприємствами-виробниками через торгові заклади які здійснюють їх продаж.
На жаль, питання переробки ламп у нашій державі поки що не вирішено внаслідок чого, за даними засобів масової інформації, тільки на сміттєзвалища Києва може потрапляти до 0,5 тони відходів ртуті щорічно.
До УМНС України в області надходять звернення щодо порядку утилізації ртутних ламп на території області.
Утилізацію ртутних ламп на території західного регіону України на платній основі (передоплата) здійснює ПП «Екоцентр» м. Львів
тел. 99-54-13; 52-18-07; 42-34-39), приймальний пункт якого розташований в м. Хмельницький, вул. Курчатова, 6 (завод «Нева», тел. відділу утилізації 55-17-65).

Вартість утилізації однієї лампи складає в середньому 5,5 грн., залежно від типу та кількості ламп.

Прийом ламп здійснюється після попередньої оплати з 9.00 до 12.00 год. в 2 і 4 середу кожного місяця.


МНС закликає громадян до боротьби з корупцією!
12.03.2011
Корупція. Що це таке? Багато з нас неодноразово чули це слово, але не всі розуміють його значення. Більш зрозуміло про корупцію можна сказати так: це використання службового становища для власної вигоди. Корупція буває системною та випадковою, великою та малою. Що ж до проявів корупції, які найчастіше мають місце у нашому повсякденному житті, то вони наступні: хабарництво, здирництво, протекціонізм, кумівство, обман, розтрата бюджетних коштів, зловживання владою.

Це прикро, але в наш час це явище є частиною всіх сфер життєдіяльності людини. За результатами одного з досліджень, понад вісімдесят п'ять відсотків наших громадян змушені були давати хабарі. Для України проблема протидії корупції є однією з найактуальніших. Об'єктивні фактори її розвитку свідчать про те, що корупція створює суттєву небезпеку для життєдіяльності суспільства.

Ефективна протидія корупції вимагає здійснення чітких профілактичних заходів, усунення умов і можливостей корупції. І, головне, корупцію, як соціальне зло, можна подолати, тільки об'єднавши зусилля державних структур, правоохоронних органів, трудових колективів, громадськості. Успіх у цій справі буде залежати від тісної щоденної співпраці й персонального внеску кожного. Нарешті, слід зазначити, що досвід багатьох країн свідчить про активність громадян, зацікавлених у подоланні корупції, що є головною передумовою виявлення корупційних правопорушень і ефективності антикорупційних заходів. Водночас, за висновком багатьох експертів, проблемним є саме пункт про активне громадянське суспільство. Бо не тільки в Україні, а й у багатьох країнах люди хочуть не стільки боротьби з корупцією загалом, скільки боротьби з конкретними корупціонерами: щоб високопоставлених чиновників публічно ловили на хабарах та демонстративно карали. Водночас ті ж таки громадяни хочуть залишити для себе можливість за власні хабарі мати можливість «прискорити справу», «уникнути штрафу» чи отримати «першочергову допомогу». Але так не буває. Країни або ж борються з усіма проявами корупції, або ж розводять руками й мають той стан, що мають. Побороти корупцію має захотіти не лише влада, а й суспільство. Бо корупція – це не лише той, хто «бере». Це й той, хто «дає». Дослідженнями встановлено, що кількість людей, які дають хабарі, більше кількості людей, які беруть. Тобто, люди схильні давати хабарі навіть у тих ситуаціях, коли у них їх не вимагали.

Закон України "Про боротьбу з корупцією" визначає корупцію як діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовану на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.
Разом з тим, корупція відноситься до сфери суспільної та особистої етики поведінки, коли одні вважають за можливе незаконно отримувати матеріальні блага за виконання своїх службових обов’язків, а інші готові надавати ці блага. Відповідно до Положення про Головне управління державної служби України, Головдержслужба перевіряє в державних органах та органах місцевого самоврядування додержання вимог законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та інших актів законодавства з питань запобігання проявам корупції.

А поки будуть запроваджуватись механізми боротьби з корупцією, кожен може суттєво зменшити корупційні ризики для себе, детально вивчивши процедуру надання потрібної послуги з боку держави. Найкращим способом боротьби з корупцією на персональному рівні є знання вимог законодавства, саме таку правову допомогу та надання консультацій намагаються запровадити завдяки зусиллям керівника управління МНС Хмельницької області Манільчука Анатолія Володимировича, але нажаль громадяни не завжди спрямовують свої зусилля на законні способи, намагаючись знайти «обхідні» шляхи через сумнівні «знайомства», які за часту є звичайним шахрайством. Чим більше людина знатиме законодавство, механізми вирішення певного питання, тим більше вона буде захищеною від корупції.
Корупція в системі МНС – це не тільки скоєні злочини, а й заплямування честі й гідності тих, хто покликаний захищати громадян. У підрозділах МНС на сьогодні за визначеним Президентом України В.Ф.Януковичем та Міністром напрямком, приділяється особлива увага роботі, направленій на попередження фактів хабарництва серед співробітників МНС, аби не допустити втягнення працівників у корупційну діяльність. Робота підрозділів МНС у сфері протидії корупції спрямована на забезпечення максимальної прозорості своєї діяльності. Працівники, що здійснюють пожежний та техногенний нагляд, розміщують в засобах масової інформації матеріали, направлені на роз'яснення громадянам своїх функцій, вимог нормативних документів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки. Дієвим засобом у боротьбі з корупцією є консультації, що надаються громадянам з питань діяльності підрозділів МНС.

Варто сказати також про сектор запобігання корупції, який створений та успішно працює (про вдалість роботи свідчать як статистичні показники по області так й визнання колег з інших правоохоронних структур) вже кілька років в управлінні МНС у Хмельницькій області, куди ви можете звернутися з питань неправомірних дій працівників підрозділів МНС (м. Хмельницький, вул. Героїв Чорнобиля 1\1, , каб. 8, телефон 69-91-52 або за електронною адресою bezpeka@mns.km.ua).

Начальник сектору безпеки та запобігання проявам корупції
УМНС України в Хмельницькій області Ігор Продан

 


Запобігти! Врятувати! Допомогти!
Правила поведінки на льоду.
6.01.2011
Що ж треба знати, щоб не потрапити у біду? НАРОДНА СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ УКРАЇНИ ще раз нагадує – безпечним вважається лід:

-для одного пішохода-зеленкуватого або блакитного відтінку товщиною 5-7 см;
- для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (масового катання – 25 см);
- групова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см;
- для переїзду техніки спеціально обладнуються переправи при товщині льоду 30 – 50 см.
Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги, це можна робити тільки з допомогою палки чи жердини і подалі від себе. Якщо після першого удару з'являється вода — це свідчить про недостатню товщину льоду, а коли він почав тріщати, негайно повертайтеся назад. Ідіть, не відриваючи ноги від поверхні льоду, як на лижах. Не намагайтеся бігти, а відходьте спокійно і повільно.
Якщо ви все ж провалилися — не панікуйте, а широко розкиньте по крайках льодового пролому руки і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід, а без різких рухів старайтеся вибратися на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від ополонки, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена.
Якщо ви побачили, що на льоду провалилася людина, — негайно крикніть, що йдете їй на допомогу — це її підбадьорить. Покладіть під себе дошку чи фанеру (це збільшить площу опори) і обережно повзіть до ополонки. До самого її краю не підповзайте, а киньте потерпаючому ремінь, шарф, мотузку або протягніть йому лижу чи гілляку і поволі витягайте на лід.
Якщо ви не один, то, узявши одне одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і не гайте часу - льодяній воді людина швидко мерзне, мокрий одяг тягне її на дно.
Коли ви постраждалого витягли, то не дозволяйте йому вставати, а разом із ним повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру, якнайшвидше доставте у тепле місце, розітріть, одягніть у сухий одяг і напоїть чаєм. Якщо потрібно – негайно викликайте лікаря чи швидку допомогу.
Ось такі дуже прості поради, але якщо ними керуватися, то і самому врятуватися можна, і потерпаючому допомогти.

Ст. інспектор Волочиського РВ ГУ МНС
лейтенант служби Ц.З. Ростислав Олійник
 


ВОГНІ НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ
26.12.2010
Волочиський РВ ГУ МНС України в Хмельницькій області щиро вітає всіх мешканців району із Новорічним святом!
Початок зими для пожежних завжди гаряча пора. В цей період частішають випадки загибелі людей та травмування людей на пожежах. Нерідко причиною такого невтішного становища стає порушення вимог правил пожежної безпеки при влаштуванні Новорічних свят. Аби не затьмарити собі свято, дотримуйтесь таких протипожежних застережень:
Перш за все новорічну ялинку необхідно встановити на добре закріпленій підставці та подалі від приладів опалення.
Забороняється використовувати саморобні електричні гірлянди, іграшки з легкозаймистих матеріалів, освітлювати ялинку за допомогою свічок, запалювати різного типу феєрверки, бенгальські вогні, користуватися хлопавками. Ні в якому разі не гасіть світло під час розваг та ігор!
Пам’ятайте, що в приміщеннях, де встановлено ялинку, мають бути засоби пожежегасіння (вогнегасник, пісок, протипожежна кошма), а виходи та проходи – вільні.
Занепокоєння викликають і травми в побуті, нерідко через використання піротехнічних засобів.
Саме тому державним пожежним наглядом забороняється:
продаж піротехнічних виробів на ринках та інших не призначених для цього місцях.
Не дозволяється реалізація таких виробів з простроченим терміном придатності, неякісних та без інструкції із застосування. Особи які торгують піротехнічними виробами повині мати допуск до роботи з ними та необхідні дозволи. Не купуйте такі вироби в випадкових людей і не дозволяйте робити це дітям.

Тож аби зустріч Нового2011 року не затьмарювали неприємності у вашому житті, будьте просто – ОБЕРЕЖНИМИ !

В разі виникнення пожежі викликайте народну службу порятунку за телефоном – 101.
УСІМ ГАРНИХ СВЯТ!
Інженер Волочиського РВ ГУ МНС в Хмельницькій обл.   Олійник Р.В.


29 жовтня 2010 року
ЗВЕРНЕННЯ ДО МЕШКАНЦІВ
ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

 
ВОЛОЧИСЬКИЙ РВ ГУ МНС В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Головне управління МНС України в Хмельницькій області занепокоєне ситуацією, що склалася у цьому році з пожежами та загибеллю людей на них.
На Хмельниччині з початку року зареєстровано 740 пожеж, в наслідок яких з життя пішло 32 особи.
Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі, частка яких - 75 відсотків від загальної кількості. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні.
У зв’язку з настанням осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду, часу, коли розпочнеться інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.
Незважаючи на заходи Державного пожежного нагляду щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, відчутних результатів не досягнуто. Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, не думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться. Це хибні думки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою «чорну» справу.

Щоб запобігти пожежі, просимо Вас:
• не залишайте малолітніх дітей без догляду;
• не використовуйте для розпалювання печей легкозаймисті речовини;
• не користуйтесь опалювальною піччю в якій утворились тріщини;
• не слід палити груби і печі з незакритою топкою;
• не забувайте вимикати електроприлади перед виходом з дому;
• не перенавантажуйте електромережу;
• не використовуйте для обігріву приміщень саморобні електрообігрівачі.

В зв’язку з вищевикладеним Головне управління МНС України в Хмельницькій області звертається до всіх мешканців та гостей Хмельницької області!
Лише висока культура поводження з вогнем та дотримання правил пожежної безпеки позбавить Вас від бід та страждань, що приносять пожежі.


Анатолій Манільчук,
начальник Головного управління МНС
України в Хмельницькій області

5 серпня 2010 року
Ліси — це наше багатство!
 
ВОЛОЧИСЬКИЙ РВ ГУ МНС В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

За вікном спекотна погода і разом з цим виникає занепокоєння по виникненню лісових пожеж. З настанням теплої погоди люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але із-за нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме в лісових масивах.
Основними причинами лісових пожеж є порушення населенням вимог пожежної безпеки в лісах, а працівниками агрогосподарств - заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт. Враховуючи досвід попередніх років в найближчий час можливо спрогнозувати виникнення загорань в лісових масивах району.
Шановні громадяни! В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережними при поводженні з вогнем: очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладайте вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету, на торфовищах тощо; не залишайте вогнище без нагляду; не залишайте місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено. Пам'ятайте! Для виникнення пожежі достатньо однієї іскри.
Якщо ви опинилися у осередку пожежі:
- не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
- з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
- якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
- гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
- під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу;
- особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
- після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Ст. інспектор Волочиського РВ ГУ МНС
лейтенант служби Ц.З. Ростислав Олійник

 


4 серпня 2010 року
Бережіть своє здоров'я та життя!
 
ВОЛОЧИСЬКИЙ РВ ГУ МНС В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Викликає занепокоєння ситуація щодо отруєнь населення грибами. Незважаючи на комплекс заходів та широке висвітлення питань профілактики виникнення отруєнь засобами масової інформації та роз’яснювальну роботу серед населення, ситуація залишається складною.
Відмічається тенденція росту випадків отруєння грибами. Так, за останній місяць в Теофіпольському районі зареєстровано 4 постраждалих. Особливу стурбованість викликає те, що можуть постраждати і діти; взагалі не рекомендується вживати будь-які гриби дітям до 6 років.
Однією з основних причин смертельних випадків є пізнє звернення за медичною допомогою. У разі виникнення навіть незначних симптомів харчового отруєння (блювота, пронос, головокружіння) необхідно негайно звертатись за медичною допомогою. Ціною зволікання може стати Ваше життя.
Найбільш небезпечного двійника мають печериці.
Це смертельно отруйна бліда поганка, молоді екземпляри якої дуже нагадують печериці. Слід запам'ятати, що біля основи ніжки блідої поганки є бульбовидне потовщення.
Отрута блідої поганки стійка до нагрівання (тому навіть тривале проварювання не знешкоджує отруту). Існують випадки отруєння при вживанні третини шляпки блідої поганки.
Велике значення має профілактика грибних отруєнь серед дітей. Місця прогулянок та ігор дітей у дитячих садках необхідно щоденно ранком оглядати.
Під час прогулянок у ліс необхідно старанно наглядати за дітьми;
гриби, зібрані дітьми, слід старанно переглядати і видаляти усі неїстівні та невідомі.

При збиранні грибів пам'ятайте:

- збирайте в лісі тільки ті гриби, про які Ви точно знаєте, що вони їстівні;
- гриби, яких Ви не знаєте і які викликають сумнів, не слід вживати в їжу і куштувати, тим більше в сирому вигляді;
- ніколи не збирайте і не їжте гриби, які мають бульбовидне потовщення на кінці ніжки, оточене білою оболонкою (як, наприклад, у білої поганки) і не куштуйте їх на смак;
- якщо Ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте печериці, які мають пластинки білого кольору. У дійсних їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім сутеніють. У смертельно отруйної блідої поганки, схожої по зовнішньому вигляді на печериці, пластинки завжди білого кольору;
- не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби. Це неправильне уявлення!
- не збирайте гриби, навіть свідомо їстівні, у міських парках, скверах, дворах, а також уздовж автомобільних шляхів і залізниць. Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними в їжу;
- при перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатись за медичною допомогою;
- гриби повинні бути в день збору або не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.

Настійно радимо: не збирайте і не їжте дикорослі гриби зовсім.
Бережіть своє здоров'я та життя!

Головний державний санітарний лікар району
Анатолій Коломієць
Ст. інспектор Волочиського РВ ГУ МНС
лейтенант служби Ц.З. Ростислав Олійник

 


19 липня 2010 року
МНС ЗАСТЕРІГАЄ
 
ВОЛОЧИСЬКИЙ РВ ГУ МНС В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Прийшла гаряча пора збору урожаю. Вже всі господарства Волочиського району розпочали жнивну компанію 2010. Не дивлячись на застереження працівників МНС деякі керівники господарств нехтують правилами пожежної безпеки при зборі урожаю, а саме такими як вся збиральна техніка,
агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, бути обладнаними справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори — двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою лопатою). Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. У період воскової стиглості, хлібні масиви необхідно обкосити і розбити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 м завширшки. Посерединині цих прокосів та по периметру всього поля треба проорати смугу не менше 4м завширшки. На хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. Також справжньою проблемою сучасності є спалення стерні після збору урожаю – це є не тільки грубе порушення правил пожежної безпеки , а і екологічної. В спекотні дні – це становить велику загрозу для навколишнього середовища. Аби вплинути на цю ситуацію працівники державного пожежного нагляду Волочиського району разом із екологічною інспекцією здійснюватимуть перевірки тих, хто спалює стерню, особливо у жнивну пору. На порушників чекають штрафи: від МНС – до 170 грн., від екологічної інспекції – до 1000 гривень. Збереження урожаю від пожеж — завдання не лише хліборобів і працівників пожежної охорони, але й усіх громадян. Шановні громадяни! Дотримуйтеся протипожежних правил: будьте вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем; не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних і лісових масивів; проїжджаючи в автомобілі поблизу сільгоспугідь, не викидайте з вікон недопалки та непогашені сірники; слідкуйте за тим, щоб діти не бавилися сірниками чи запальничками; не полюйте в хлібних масивах та поблизу них; під час відпочинку влаштовуйте табір не ближче 100 метрів від хлібних ланів.

Ст. інспектор Волочиського РВ ГУ МНС
лейтенант служби Ц.З. Ростислав Олійник

 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
7 Континент


7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5