Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно


Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47

Інформує ПФУ у Волочиському районі
12.02.2011
До уваги платників
єдиного соціального внеску!
У зв’язку з набранням чинності Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік”, Упрвління Пенсійного Фонду України у Волочиському районі повідомляє:
Мінімальна заробітна плата ( ст. 22 Закону)
у місячному розмірі:

• з 1 січня 2011 року 941,00 грн;
• з 1 квітня 2011 року 960,00 грн;
• з 1 жовтня 2011 року 985,00 грн;
• з 1 грудня 2011 року 1004,00 грн.
Мінімальний розмір єдиного внеску:
• з 1 січня 2011 року 326 грн. 53 грн;
• з 1 квітня 2011 року 333 грн. 12 грн;
• з 1 жовтня 2011 року 341 грн. 79 коп;
• з 1 грудня 2011 року 348 грн. 39 коп.
Єдиний внесок сплачується на рахунок управління Пенсійного фонду України в Волочиському районі відкритий в управлінні державного казначейства України в Волочиському районі
(МФО 815013). Одержувач: Управління ПФУ в Волочиському районі,
розрахунковий рахунок № 37193076002203, код ЄДРПОУ 14147267.

Фізичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування
Зазначена категорія платників самостійно обчислює для себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, суму єдиного внеску, яка не може бути менше мінімального страхового внеску за кожну особу на місяць. Платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний рік.
Суми єдиного внеску можна сплачувати:

а) до 20 числа наступного за місяцем, за який сплачується (помісячно);
б) поквартальна сплата;
в) авансові платежі за майбутні періоди.
Довідки за телефоном: 3-58-19
 
Заступник начальника – начальник
відділу обліку надходження платежів
Лариса Анатоліївна Слива

Перспективи реформування пенсійної системи
21.01.2011
Роз’яснення начальника Управління ПФУ у Волочиському районі
Ігора Григоровича Степанюка
Головна мета реформи:

• забезпечити справедливу систему розподілу пенсійних коштів;
• створити для людей можливість накопичувати максимальний розмір пенсії, виходячи із власних доходів;
• стабілізувати пенсійну систему та гарантувати виплати пенсій на довгострокову перспективу;
• стабілізувати фінансовий стан Державного бюджету України;
• ліквідувати надмірний розрив в розмірах пенсій із солідарної системи.
Необхідність проведення пенсійної реформи

Демографічна ситуація: Україна відноситься до держав із старіючим населенням, що обумовлює систематичне погіршення співвідношення між громадянами працездатного і непрацездатного віку.

Загальносвітові тенденції: видатки на пенсійне забезпечення в Україні вже сягнули 16,3% ВВП. При цьому розмір пенсійних внесків сьогодні становить 35 відсотків, що набагато вище, ніж в інших країнах Європи: Угорщина – 26,5%, Франція – 24%, Чехія – 28%, Швеція – 18,9%. Проте й цього недостатньо для покриття пенсійних видатків.

Економічна ситуація: низький рівень зайнятості населення та рівень оплати праці, високий рівень безробіття, великий розрив у розмірі пенсії за віком у чоловіків і жінок (у жінок пенсія майже вдвічі менша).

Реформа пенсійної системи не має альтернативи, якщо нічого не змінювати, дефіцит пенсійної системи зростатиме, почнуться затримки з виплатами, що остаточно розбалансує солідарну пенсійну систему. До прикладу, дефіцит бюджету ПФУ у 2010 році склав 26,6 млрд. грн., або майже 14% потреби у пенсійних виплатах. Є два шляхи вирішення проблеми: або зменшувати розмір пенсії, або просити громадян працювати довше. Зменшувати розмір пенсій неможливо, так як рівень пенсій більшості осіб, що досягли пенсійного віку, низький: понад дві третини пенсіонерів отримують пенсії до 1 тис. гривень, тому Україна обрала другий варіант.

Реформування пенсійної системи здійснюватиметься за трьома основними напрямами:

1. запровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування;
2. обмеження розмірів пенсій та пільг у пенсійному забезпеченні державних службовців, прокурорів суддів, депутатів та інших «спеціальних» категорій пенсіонерів;
3. встановлення належних умов пенсійного забезпечення для вчителів, лікарів та працівників культури, а також приведення роботи діючої солідарної пенсійної системи у відповідність до існуючих демографічних та фінансових реалій (даним працівникам при виході на пенсію пропонується запровадити одноразову допомогу у розмірі 10 призначених їм пенсій)

Законопроектом пропонується:

щодо призначення пенсій за спеціальними законами
- обмежити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- збільшити період для врахування виплат (крім посадових окладів,
надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення спеціальних пенсій, до 60 календарних місяців;
- здійснювати виплату спеціальних пенсій працюючим пенсіонерам у розмірі трудової пенсії;

щодо збільшення мінімального страхового стажу
- підвищити мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років;
- збільшити необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, відповідно, до 30 та 35 років;
щодо пенсій вчителям, лікарям, працівникам культури
- законопроектом збережено право на пенсію за вислугу років, тобто за наявності 25 років спеціального стажу пенсія призначається;
- підвищити рівень пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери (вчителям, лікарям, працівникам культури), передбачивши виплату їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію у розмірі 10 призначених місячних пенсій;

щодо застосування заробітної плати
- установити, що розмір середньої заробітної плати, яка враховується для призначення пенсії, визначається за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії проводиться із середньої заробітної плати, з якої призначено пенсію;
- призначення пенсій проводити із заробітку лише за даними
персоніфікованого обліку;

щодо зміни пенсійного віку
- поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців кожного року;
- для чоловіків, що працюють на державній службі - до 62 років з 2013 року.
Начальник Управління ПФУ у Волочиському районі
Ігор Григорович Степанюк
 

За роз’ясненнями звертатися за телефоном «гарячої лінії» 4-13-11
  3-47-69

Пенсійний фонд інформує
30.11.2010    
Впровадження єдиного соціального внеску,
як вимога часу: переваги для роботодавця

На початку наступного року в Україні зміниться система сплати соціальних внесків. На даний час запроваджено 4 види соціального страхування: пенсійне страхування; страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності; страхування на випадок безробіття.

Прийнятий 08.07.2010 року Верховною Радою України Закон України №2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" дозволяє вже з 1 січня 2011 року об'єднати Пенсійним Фондом функції збору страхових коштів з існуючих видів соціального страхування та контролю за їх сплатою. Це дозволить скоротити видатки платників та економити їх час при поданні звітності.

Схема проходження коштів з Пенсійного Фонду до всіх соцфондів дуже проста. Платник сплачує єдиний соцвнесок через свій банк, після чого кошти з районів надходять через обласні установи до Державного казначейства, де сума внеску розщеплюється за всіма соціальними фондами.

На сьогодні утримання із заробітної плати працівників становить 3,6% (2% до Пенсійного Фонду, 0,6% до Фонду соціального страхування на випадок безробіття, 1% до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності). Відповідно до Закону, розмір єдиного внеску, який утримується із заробітної плати найманих працівників, збережеться в цих межах.

Для роботодавців розмір єдиного внеску залежить від основного виду економічної діяльності і визначається за класами професійного ризику виробництва - їх 67. Згідно з цим класом буде визначено відсоток нарахувань на фонд оплати праці, який має сплатити роботодавець.

Розмір єдиного внеску для платників, які мають перший клас професійного ризику виробництва, становить 36,7%, останній (67 клас) відповідно - 49,7%. Для бюджетних установ цей розмір становить 36,3%.

Для роботодавців єдиний внесок нараховується на суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України „Про оплату праці".

Роботодавці, які сплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності, сплачуватимуть єдиний внесок у розмірі 33,2% оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Для платників, які уклали з фізичними особами договори цивільно-правового характеру, розмір єдиного внеску становить 34,7% винагороди за цивільно-правовими договорами.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний або фіксований податок) також нараховують, обчислюють та сплачують єдиний внесок відповідно до Закону. Ця категорія платників самостійно визначатиме для себе та членів своєї сім'ї, які беруть участь у провадженні ним підприємницької діяльності, розмір єдиного внеску, який не може бути менший мінімального страхового внеску за кожну особу на місяць та більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом на місяць.

Підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску також не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

         
Законом встановлюються штрафні санкції (п.11 статті 25):

  1). у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (755-15), накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  2). за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;
  3). за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;
  4). за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  5). за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  6). за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

У разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки нарахування пені зупиняється з дня подання скарги до управління Пенсійного фонду або позову до суду.
Рішення управління ПФУ про сплату внеску (пені, штрафів) мають статус виконавчих документів.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. (п.16 статті 25).
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.

Для отримання більш детальної інформації щодо порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, звертайтесь до управління Пенсійного фонду України у Волочиському районі за адресою:
місто Волочиськ, вулиця Лисенка,8
тел. 3-58-19;   3-43-98


 
Начальник управління
Ігор Григорович Степанюк


Пенсійний фонд інформує
14.10.2010    
20 жовтня закінчується термін сплати страхових внесків  до Пенсійного фонду

Шановні підприємці!  Управління Пенсійного фонду України в Волочиському районі повідомляє, що відповідно до Закону України № 2461- VI від 8 липня 2010 року "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" підпункт 4 пункту 8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (1058-15) ("Голос України" від 17.07.2010 р. № 131) фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Базовим звітним періодом для даної категорії страхувальників згідно із п. 6 ст.20 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"
є - квартал.

Страхові внески сплачуються фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності у строки визначені частиною 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу:

•за липень – вересень - до 20 жовтня;
•за жовтень – грудень - до 20 січня

Сплата внесків здійснюється на рахунок управління Пенсійного фонду України в Волочиському районі № 256043011398, який відкрито у Хмельнитцькому обласному відділенні "Державний ощадний банк України", МФО 315784, код управління ПФУ - 14147267.

Розрахунок щомісячного мінімального страхового внеску, який необхідно сплатити:

Мінімальний страховий внесок = розмір мінімальної заробітної плати х 33,2 % - частина єдиного або фіксованого податку, яка надійшла до ПФУ внаслідок перерозподілу

Приклад розрахунку щомісячної доплати для платників
єдиного податку


2010 рік
Мінімальна заробітна плата, грн.
Розмір мінімального страхового внеску, грн.
Сплачено єдиного податку, грн.
Частина (42%) єдиного податку, яка надходить до ПФУ
Належить доплатити до мінімального розміру страхового внеску, грн.
07 міс.
888,00
294,82
200,00
84,00
210,82
08 міс.
888,00
294,82
200,00
84,00
210,82
09 міс.
888,00
294,82
200,00
84,00
210,82
10 міс.
907,00
301,12
200,00
84,00
217,12
11 міс.
907,00
301,12
200,00
84,00
217,12
12 міс.
922,00
306,10
200,00
84,00
222,10


Приклад розрахунку щомісячної доплати для платників
фіксованого податку


2010 рік
Мінімальна заробітна плата, грн.
Розмір мінімального страхового внеску, грн.
Сплачено єдиного податку, грн.
Частина (10%) єдиного податку, яка надходить до ПФУ
Належить доплатити до мінімального розміру страхового внеску, грн.
07 міс.
888,00
294,82
100,00
10,00
284,82
08 міс.
888,00
294,82
100,00
10,00
284,82
09 міс.
888,00
294,82
100,00
10,00
284,82
10 міс.
907,00
301,12
100,00
10,00
291,12
11 міс.
907,00
301,12
100,00
10,00
291,12
12 міс.
922,00
306,10
100,00
10,00
296,10

Розрахунок щомісячного максимального страхового внеску, який необхідно сплатити:

Застраховані особи
Ставка нарахування страхового внеску (%)
Період
01.07.2010 – 30.09.2010
01.10.2009 – 30.11.2010
01.12.2010 – 31.12.2010
Мінімальна заробітна плата, грн.
888
907
922
Мінімальний страховий внесок, грн.
Фізичні особи – СПД, у т. ч. ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)

Члени сімей фізосіб – СПД, у т. ч. ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності
33,2 %
294,82
301,12
306,10
Максимальна величина фактичних витрат на оплату праці, грн.
13320
13605
13830
Максимальний страховий внесок, грн.
4422,24
4516,86
4591,56


Враховуючи те, що згідно законодавства мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплата страхових внесків за липень 2010 року здійснюється у розмірі не менше мінімального страхового внеску (294,82 грн.).

Відповідно до Закону України № 2461 - VI від 8 липня 2010 року пільги по сплаті страхових внесків не передбачені.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із нарахуванням пені та фінансових санкцій.
Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімаль-ного страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року, буде надіслано розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків, разом з вимогою про їх сплату .
В разі несплати страхових внесків на протязі 10 днів після одержання платником вимоги, — матеріали передаватимуться на стягнення через органи Державної виконавчої служби (з стягненням виконавчого збору в розмірі 10% суми боргу).

Нарахування фінансових санкцій і пені, відповідно до п.2 частини дев'ятої ст.106 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"За роз’ясненнями та довідками просимо звертатись до управління Пенсійного фонду України у Волочиському районі за адресою:
місто Волочиськ, вулиця Лисенка, 8

тел.   3-58-19;   4-14-37.


 
Заступник начальника – начальник
відділу обліку надходження платежів
Лариса Анатоліївна Слива1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
7 Континент


7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5